os. Stefana Batorego 15, 60-687 Poznań      504-070-072     kontakt@klima-poznan.pl

Termy Maltańskie - Sprawdź dojazd do Klima-Poznan.pl NEZE BUD


logo-klima-poznan
Klima-Poznan.pl
os. Stefana Batorego 15
60-687 Poznań
NIP: 972-00-65-498
Telefon: 504-070-072
E-mail: kontakt@klima-poznan.pl

Tu jesteśmy!

Wyślij formularz

Termy Maltańskie

Termy Maltańskie to największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce. Warto wspomnieć również o tym, że jest to drugi co do wielkości taki obiekt w Europie. Położony jest on na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, blisko ośrodka Malta oraz toru Kolejki Parkowej Maltanka, który prowadzi do nowego Zoo w Poznaniu.

W obiekcie tym znajdują się baseny rekreacyjne, sportowe oraz strefa saun. Co ciekawe, w basenach solankowych używa się z wody termalnej, która pochodzi z pobliskiego odwiertu. Jest ona pobierana z głębokości ponad 1306 metrów. Ma ona prawie 40 stopni Celsjusza oraz niską mineralizację, dlatego idealnie nadaje się do celów rekreacyjnych i leczniczych.

Ośrodek ten został udostępniony do użytku w 2011 roku. Jego budowa została wpisana na listę inwestycji, która miała związek z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. W pobliżu Term Maltańskich ma powstać również kompleks hotelowy wraz z innymi obiektami rekreacyjnymi (jak na przykład lodowisko czy hala tenisowa). Niedaleko ośrodka znajduje się także Novotel Poznań Malta. Niektórzy mogli widzieć już ten ośrodek w programie rozrywkowym „Celebrity Splash!”, który był emitowany w 2015 roiku w telewizji Polsat właśnie w Termach Maltańskich.

Jest to ośrodek sportowo-rekreacyjny, więc posiada on dwie oddzielne strefy z basenami. Część sportowa składa się z basenu olimpijskiego z przesuwanym pomostem, basenem do skoków oraz basenem do rozgrzewki i nauki pływania. Widownia może pomieścić prawie 3800 miejsc. W tej części znajduje się także zespół saun dla zawodników, pokoje sędziów oraz sale konferencyjne.

Część rekreacyjna posiada 2 zewnętrzne baseny geotermalne, basen solankowy, basen z podwójną falą, 13 różnych zjeżdżalni, basen w kształcie koniczyny oraz basen ze statkiem pirackim. Dla rodziców z dziećmi przeznaczona jest strefa z brodzikiem oraz urządzeniami do zabawy. Oczywiście dla osób chcących odpocząć, w tej części także znajduje się strefa saun oraz gabinet SPA.